Bernard Leemker (Groningen 1899-1990 Den Haag). Markt te Middelburgoil on canvasgesigneerd rechtsonderDoekmaat :61 x 51 cm. In totaal 72 x 62 cm.Origineel doek en in goede staat. Lijst vertoont enige gebruikssporen.Bernard Leemker (Groningen 1899 – Den Haag 1990) was een Nederlandse schilder, illustrator en handelskunstenaar. Na zijn verhuizing naar Den Haag ontwikkelde hij zich grotendeels als autodidact tot een herkenbaar en karakteristiek kunstenaar.In zijn werk richtte Leemker zich vooral op verhalende en sfeervolle onderwerpen, zoals de Spaanse cultuur, biljartspelers, clowns en andere menselijke taferelen met een lichte, vaak humoristische ondertoon. Daarnaast schilderde hij landschappen, riviergezichten en enkele botters in de haven.Zijn stijl toont verwantschap met kunstenaars als Piet van der Hem en Willy Sluiter, wat zichtbaar is in het levendige penseelgebruik, het expressieve kleurpalet en de speelse, anekdotische benadering van zijn onderwerpen. Door de toegankelijkheid en herkenbaarheid van zijn werk verschenen er in zijn tijd talrijke posters en affiches.