VENTADOUR (Bernard de)D’Amour courtoisParis, Amiens, Vialetay - Auvet, 1965In-4 (38,8 cm x 29,3 cm) niet genummerd, 2 vellen wit-[44 vellen]-2 vellen wit, beperkte oplage van 12 exemplaren, waaronder 1 exemplaar op parelmoer Japan, 1 exemplaar op Auvergne en 10 exemplaren op Rives.En bladeren onder een dekking van stil linnenpapier met gedroogde bloemen en gevuld, ingekaderd, met een bordeaux katoenen omhulsel.Handmatig geïllustreerd door Léon Levkowitch, met 11 in-tekst tekeningen (waarvan enkele lichtjes aangezet met gouache), 10 gouaches op dubbele pagina, 5 grote gouaches in-tekst en 4 buiten-tekst tekeningen aangezet met gouache.Een van de 10 genummerde exemplaren op Rives, deze nr. 7, ondertekend door de kunstenaar en de uitgever.We voegen een zeer (zelfs te) lovende krantenknipsel toe uit La Voix Du Nord van 25 en 26 juli 1965 over dit werk: «Geschat op 300.000 oude Franse francs, is het zeldzaamste boek ter wereld momenteel tentoongesteld in Le Touquet (…) Niets vergelijkbaars is sinds Gutenberg op het gebied van drukwerk gedaan. (…) De omslag is op zichzelf een waar kunstwerk.»Zeer mooi exemplaar, zeldzaam.