Prachtige buste memento mori. Fijn bewerkte sculptuur die Léonard de Vinci voorstelt, wiens gezicht verwisselbaar is en zijn schedel onthult; een prachtige weergave van de ijdelheid en de vergankelijkheid van het menselijk leven.Het komt uit een privécollectie, schatting uit de XXe eeuw. Het geheel rust op een voetstuk van zwartgebeitst gedraaid hout.