Arthur Eland (1884–1948)LandschapSfeervol landschap van de Nederlandse kunstenaar Arthur Eland (1884–1948), een schilder die bekendstaat om zijn impressionistische benadering en gevoel voor licht en atmosfeer. Zijn werk wordt gerekend tot de traditie van de Haagse School en het vroeg-20e-eeuwse impressionisme.In dit schilderij toont Eland zijn kenmerkende losse penseelvoering en subtiele kleurstelling. Het landschap ademt rust en natuurlijke harmonie, met veel aandacht voor lichtwerking en diepte. Een herkenbaar en aantrekkelijk voorbeeld van zijn oeuvre.Het werk is gesigneerd en verkeert in goede conditie, met lichte ouderdomssporen (waaronder twee oudtijdse restauraties) die passen bij de leeftijd van het schilderij.Wordt aangeboden in witgeschilderde lijst.Details:Kunstenaar: Arthur Eland (1884–1948)Onderwerp: LandschapTechniek: Olieverf op doek/paneelAfmetingen: 38 x 48 cm (inclusief lijst)Periode: begin 20e eeuwHerkomst: particuliere collectieArthur Eland is vertegenwoordigd in diverse (museum)collecties en zijn werk is zeer geliefd bij verzamelaars van Nederlandse impressionistische kunst.