Oorspronkelijke editie, zeldzaam, van deze radiodocumentaire van Antonin Artaud, opgenomen in de studio's van de Radiodiffusion française (RDF) tussen 22 en 29 november 1947.De volledige tekst werd eind 1947 of begin 1948 gepubliceerd in het tijdschrift Nyza, in een clandestiene, niet gedateerde editie. In april 1948 werd de tekst postuum uitgegeven door uitgever K, onder leiding van Alain Gheerbrant.Beperkte oplage van 455 exemplaren. (Deze niet genummerd).Gekartonneerd, met bedrukte kaft. In goede staat. Kaft licht vergeeld, kleine scheur in de onderkant van de rug, een vlek op de omslag. Binnenkant fris en schoon.Deze radioproductie is een opdracht van de RDF, en werd gecensureerd de dag voor de eerste uitzending, op 1 februari 1948, door de directeur, Wladimir Porché. De teksten worden voorgelezen door Maria Casarès, Roger Blin, Paule Thévenin en de auteur. De begeleiding bestaat uit geschreeuw, trommelgeroffel en xylofoon, opgenomen door de auteur zelf. Het verbod op de uitzending roept verschillende reacties van verontwaardiging op, waaronder die van de uitgever en criticus Maurice Nadeau. Vervolgens wordt een uitzending voorgesteld aan een beperkt publiek van journalisten, kunstenaars en schrijvers.Antonin ArtaudOm een einde te maken aan het oordeel van GodParijs, K éditeur 1948in-12 (16 x 12 cm); 110 bladzijden