Authentieke Marokkaanse Tbal / KleitrommelsDeze prachtige set van twee verbonden trommels is een schitterend voorbeeld van traditioneel Marokkaans vakmanschap. Ze combineren muzikale functionaliteit met het beroemde Marokkaanse keramiek, waardoor ze zowel een cultureel als esthetisch pronkstuk vormen.Productspecificaties:Type: Dubbele Marokkaanse kleitrommel (Tbal, vergelijkbaar met kleine bongo’s)Herkomst: Marokko, regio Safi of Fez – bekend om het karakteristieke blauw-witte aardewerkMateriaal: Handgeschilderd en geglazuurd keramiek; gespannen met natuurlijk dierenhuid en verbonden met gevlochten touwAfmetingen: Hoogte ca. 35 cmDatering: Laat 20e eeuw (ca. 1970–1990)Conditie: Goede vintage staat; een kleine chip aan de voet, karakteristiek voor de leeftijd en het handgemaakte karakterCultuur & GeschiedenisDeze trommels zijn diep geworteld in de Marokkaanse volksmuziek en worden traditioneel gebruikt in Gnaoua-ritmes, bij bruiloften en tijdens festivals. Het iconische blauw-witte geometrische patroon weerspiegelt de rijke Moorse invloeden in de Marokkaanse kunst. Het samenspel van aarde (keramiek) en lucht (huid) symboliseert de verbinding met de natuur in de Maghreb-cultuur, waardoor dit object zowel muzikaal als cultureel betekenisvol is.