[Anoniem] Memoires van Engeland containing de Geschiedenis van de twee rozen of de geschillen van de twee koninklijke huizen van York en Lencastre. Amsterdam, onbekend, 1726, 300 bladzijden.Een in-16 volume (140x80 mm), volledig kalfsleer, met een versierd rug met nerf, titelblad van rood maroquin, rode sneden (uit de periode). Licht gebruikssporen op de binding, afgeronde hoeken. Frisse binnenkant, zonder vlekken.Originele editieGeschiedenis van het conflict uit de 15e eeuw dat in Engeland plaatsvond tussen de twee koninklijke huizen, York en Lancaster. Het hoogtepunt van deze ruzie was de Oorlog der Twee Rozen (1455-1485), genoemd naar de symbolen van de twee huizen: de rode roos van Lancaster en de witte roos van York.Opgedeeld in zes grote hoofdstukken, gaat dit werk terug naar de oorsprong van de oppositie tussen de twee huizen in 1369 onder het bewind van Edward III en eindigt in 1499 onder het bewind van Hendrik VIII.