XL Berberse ketting – Zuid-Atlas Marokkaan (einde twintigste eeuw)Gewicht: 1.860 gHoogte: 45 cmHerkomst: klein dorp in het zuiden van het Atlasgebergte, MarokkoPrachtige en imposante traditionele Berberse ketting van groot formaat, typisch voor de stammen uit het zuiden van Marokko.Zeldzaam ceremoniestuk, rijkelijk samengesteld uit grote parels met levendige en contrasterende kleuren.De grote gele parels zijn Berbers amber (fenolhars), die in Marokko al sinds het midden van de 20e eeuw worden gebruikt om natuurlijk amber na te bootsen, terwijl ze de warmte en de doorzichtigheid ervan behouden.De andere parels, kleiner en multicoloraal, zijn gemaakt van natuurlijke stenen zoals malachiet, azuliet en carneool, wat een opvallend contrast vormt met de amberkleurige elementen.Dit sieradensieraad, ambachtelijk vervaardigd en gedragen, getuigt van de culturele en symbolische rijkdom van de Berber-tradities, waarbij elke kleur een wens van bescherming, vruchtbaarheid of voorspoed vertegenwoordigt.En uitstekende algemene staat, met enkele gebruikssporen die typisch zijn voor de leeftijd.Authentiek en decoratief stuk, ideaal voor liefhebbers van tribale kunst en verzamelaars van Marokkaanse etnografie.