ALDROVANDI (Ulisse)Over vissen. Boek V en over walvissen, Boek I.Nicolò Tebaldini, Bologne, 1638 [1644].In-folio (35,6 x 23,5 cm), (4) ff., 732 pp., (13) ff. Volledig bruin kalfsleer, rug met nerfversiering, titelplaat in grenat maroquin uit de 18e eeuw, dubbele gouden filet rondom de platten, rode gespikkelde snede. Bindwerk van het eind van de zeventiende eeuw. Hoeken en koppen versleten, tranchefiles ontbreken, scharnieren gescheurd, platen en rug epidermisch beschadigd, leertekorten op de sneden, guardes losgemaakt, stuk plakband op p. 121, enkele waterschades aan het begin en einde van het werk, kleine verspreide roestvlekken.Zeer mooi werk van de Italiaanse naturalist Ulisse Aldrovandi gewijd aan vissen. We zijn aan deze eminente wetenschapper, professor in Bologna, te danken voor vele andere traktaten over botanica, entomologie en ornithologie.Rijk geïllustreerde editie met ongeveer 400 houtsneden, waarvan sommige paginavullend zijn. Deze ichthyologische gravures die zowel echte als mythische soorten voorstellen, werden lange tijd door de schilders van die tijd als model gebruikt, net zoals de gravures uit de werken van Conrad Gessner.Hedendaags handschriftelijk ex-libris van de editie: « Joan. de Cray Doct. Med. Monspel ».Volledig gecontroleerd