Prachtig narratief reliëf van grote afmetingen, gesculpteerd in eikenhout op een achtergrond van massief walnoothout (ca. 1920).Meesterwerk van Adolphe Baivier (1887-1962), Belgische beeldhouwer actief in Waals-Brabant, deze sculptuur toont de triomfantelijke terugkeer van Jeanne d’Arc naar Orléans op 8 mei 1429 – een iconisch moment van de opheffing van het Engelse beleg, gevierd in een explosie van volksvreugde.Niet polychroom, het reliëf vertrouwt volledig op het spel van schaduwen en reliëfs voor diepte: de uitsteekende delen (zoals de bannieren en wapens) vangen het licht, waardoor beweging wordt benadrukt, terwijl de holtes (schaduwen onder de hoeden, plooien van de jurken) de dramatische spanning suggereren.Signature frappée à froid « BAIVIER AD » (onderaan rechts)Het gewicht is ongeveer 35 kg.Het beeldhouwwerk kan worden geleverd binnen een straal van 100 km van Amay (postcode: 4540) voor een vaste prijs van €100.Een gratis ophaling bij mijn huis blijft uiteraard mogelijk.