Prachtige geïllustreerde editie van dit werk dat een geleerde studie biedt over de Fenicische aanwezigheid in Noord-Afrika, en meer specifiek in de regio's van Zeugis en Byzacium (territoria die overeenkomen met het oude Tunesië).Het werk richt zich op het identificeren en lokaliseren van de oude handelsnederzettingen (emporia) gesticht door de Feniciërs, door het kruisen van de antieke literaire bronnen (met name Grieks en Latijn), lokale tradities en de archeologische gegevens die beschikbaar waren in de 19e eeuw.Daux belicht de rol van de Feniciërs als maritieme tussenpersonen en handelaren, en benadrukt het belang van hun vestigingen bij de structurering van de mediterrane uitwisselingen en bij de vorming van koloniale netwerken die Carthago voorafgingen.A. Daux - Onderzoek naar de oorsprong en locatie van de Fenicische handelsposten in Zeugis en Byzacium - 1869 - L'Imprimerie Impériale306 pagina'sGoede staat van de binding, werk in zijn zwart half-leer uit die tijd, gemarmerde deksels, gebruikssporen, lichte beschadiging op de voorzijde, jaspé-randen, rug met nerfversiering, met gouden titel.Goede binnenstaat, vlekken, werk verrijkt met mooie losse platen buiten de tekst, waaronder een dubbele pagina, marmeren schutbladen in goede staat.Leveringsservice binnen enkele dagen verzekerd.