Helaas! Dit kavel is gesloten.

Bekijk kavel
Leuk en vrolijk werk van Harm Kamerlingh Onnes. De afmeting van het panel zelf bedragen 30 x 40 cm.Het schilderij is over het algemeen in goede staat. Linksonder gesigneerd. Harm Kamerlingh Onnes, geboren in 1893, werd vooral bekend door zijn anekdotische, geestige schilderijen, ware karakterschetsen uit het dagelijks leven. Hij was een veelzijdig kunstenaar, die naast schilderijen, ook monumentale glas-in-loodramen ontwierp en tegeltableaus en ceramische voorwerpen maakte. Zijn uitgebreide oeuvre beslaat bijna de hele 20e eeuw – hij werd 93 jaar. Kamerlingh Onnes groeide op in een intellectueel en artistiek milieu in Leiden. Zijn vader Menso had na een aantal jaren studie bouwkunde aan de Polytechnische School in Delft, voor de schilderkunst gekozen. Menso was een gevierd kunstenaar en bekend om zijn stillevens – vooral ingetogen bloemstillevens in aquarel – en portretten. Met zijn zwager, de Haagse Floris Verster deelde hij een atelier. Via oom Heike – de natuurkundige die in 1913 de Nobelprijs ontving – maakte Harm kennis met beroemde natuurkundigen als Paul Ehrenfest en Albert Einstein, die vaak bij hen thuis over de vloer kwamen voor een discussie- of een muzikale avond. Van zijn moeder erfde Harm het muzikale talent. Hij speelde piano en cello en dacht er... lees verder bij
Bekijk kavel

Andere interessante kavels