Helaas! Dit kavel is gesloten.

Bekijk kavel
Gerard Kornelis van het Reve - Veertien etsen van Frans Lodewijk Pannekoek voor arbeiders verklaard door Gerard Kornelis van het Reve - Amsterdam - Thomas Rap, uitgever - 1967 - 1e druk - linnen met zilveropdruk 19,5x27,5cm (oblong) - één van de 50 luxe-exemplaren, genummerd en gesigneerd door Reve en Pannekoek, met naast de 14 ingeplakte etsen een originele op de handpers getrokken afdruk van een vijftiende ets los bijgevoegd - dit is nr. 42 - naam schutblad, verder fraai. Veertien etsen van Frans Lodewijk Pannekoek voor arbeiders verklaard door Gerard Kornelis van het Reve is, behalve een boek met een opmerkelijke titel, een bijzondere coproductie van twee kunstenaars. De een, Gerard (Kornelis van het) Reve, was in de jaren zestig al een bekend, gevierd en omstreden schrijver. Hij had hooggewaardeerde boeken op zijn naam staan als De avonden (1947), Werther Nieland (1949) en twee brievenboeken (1963/1966), gaf veel interviews en was regelmatig op televisie te zien. Frans Lodewijk Pannekoek daarentegen leidde een teruggetrokken bestaan in het Friese dorpje Pingjum. Veertien etsen was onderdeel van Reves plan om een einde te maken aan de anonieme status van Pannekoek. Dat doel werd ruimschoots gehaald: de media berichtten al enige maanden voor... lees verder bij
Bekijk kavel

Andere interessante kavels