Helaas! Dit kavel is gesloten.

Bekijk kavel
Prachtig en groot doek van Ribbeling. Het werk is in goede conditie en straalt iets unieks uit. Dirkjan Ribbeling werdgeboren in het Brabantse Rosmalen. Hij volgde de Kuntsnijverheidsschool in Den Bosch (1953-1957), de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag (1958-1959) en de Rijksacademie in Amsterdam (1958-1960). Vanaf 1994 was hij woonachtig in het Gelderse Dieren. Hij overleed in Arnhem 13 augustus 2013.Ribbeling was kunstschilder, tekenaar, graficus (ets, houtsnede en litho) en beeldhouwer. “Ik heb altijd in vlagen gewerkt. Tussen 1960 en 1970 had ik een duidelijke voorkeur voor gouaches. Daarop volgde van 1970 tot 1980 een periode waarin grote olieverfschilderijen op doek ontstonden. In de tien jaar daarna maakte ik olieverfschilderingen op papier en heel veel tekeningen met (niet-verblekende) ballpoint. Die tekeningen vormen een soort dagboek in momentopnamen. Vanaf 1990 ging mijn aandacht weer uit naar het grote, monumentale en kleurige olieverfschilderij. De laatste jaren verwerk ik mijn gouache verleden – voor zover het nog bestond, maar niet voldeed – tot collages. Ik denk dat ‘atmosferisch’ een goede karakterisering voor dit recente werk is”. Mijn werk is abstract, maar toont altijd een zekere verwijzing naar de zichtbare werkelijkheid. Voor de herkenning daarvan is enige vertrouwdheid met mijn beeldtaal... lees verder bij
Bekijk kavel

Andere interessante kavels