Bekijk kavel
Franco Baresi gesigneerd AC Milan 1988-89 shirt Het AC Milan shirt is aan de achterkant op het rugnummer gesigneerd met een zwarte stift. Franco Baresi (Travagliato, 8 mei 1960) is een Italiaans oud-voetballer. Baresi speelde zijn hele carrière voor AC Milan, waarmee hij zes landstitels, driemaal de Europacup I, driemaal de UEFA Super Cup en tweemaal de wereldbeker voor clubteams won. Hij speelde zevenhonderdzestien wedstrijden voor de club (waarvan vijftig om de Europacup I), waarin hij zestien keer tot scoren kwam. Tussen 1989 en 1995 trad Baresi aan in vijf Europacup-finales, iets wat behalve Alfredo Di Stéfano en Francisco Gento van het grote Real Madrid uit de jaren vijftig, niemand hem had voorgedaan. In het Milan van trainer Arrigo Sacchi, dat begin jaren negentig bestond uit sterren als Roberto Donadoni, Marco van Basten, Frank Rijkaard en Ruud Gullit, was er een sleutelrol voor de technische verdediger weggelegd. Baresi kon het spel lezen als geen ander en leidde het "nieuwe Milan" van Silvio Berlusconi naar de wereldtop. Baresi maakte zijn debuut in het seizoen 1977/78. Op 23 april 1978 won Milan bij Hellas Verona met 1-2. Maar het ging stijl bergaf met AC Milan. Degradatiezorgen en allerhande schandalen bedreigden het voortbestaan... lees verder bij
Bekijk kavel

Andere interessante kavels