Duco Avis Veilingen
Noorsestraat 7
7202CJ Zutphen
0575-510749
info@ducoavisveilingen.nl

Duco Avis Veilingen is een nieuw veilinghuis met een nieuwe benadering. Veilen in een nieuwe stijl en sfeer. De toonzaal is 5 dagen per week open ( woensdag t/m zondag van 11 tot 1730) en er kan dan geboden worden op alle producten, ook als ze nog niet voor een veiling gepland zijn. Bieden kan via de QR code op het kavel, schriftelijk en via de internet catalogus. We zoeken met name “antiek ” uit de vorige eeuw, dus Art Deco, vintage etc. Het veilen zelf geschied  maandelijks in de zaal, maar wordt wel aangekleed tot een belevenis. Er is Muziek, een ander leuke act en er komen gast veilingmeesters. Het gebouw leent zich ook voor exposities, workshops en trainingen. Het is goed en makkelijk te vinden direct aan de grens van Zutphen.

Bronsje 21 cm hoog, gesigneerd voorzijde: IDA, achterzijde gesigneerd: Emmanuel Villanis. Taxatie € 500,– – € 700,–
Kijkdagen: 7, 8 en 9 april
Catalogus: www.aldfryslan.nl

De enorme diamant die een christelijke geestelijke begin maart in Sierra Leone vond, blijkt met een gewicht van 706 karaat een van de grootste diamanten ter wereld te zijn. Een mooie vondst voor dit arme land, dat tot 2002 verwikkeld was in een lange geschiedenis van burgeroorlog.

De diamant is aan president Ernest Bai Koroma overhandigd door een plaatselijke commandant uit de regio Kono, waar de diamant gevonden werd. Koroma heeft de vinders bedankt voor de eerlijkheid door de diamant aan de overheid te geven in plaats van naar het buitenland te smokkelen. Een foto van de ruwe diamant staat inmiddels op de officiële website van de president.

De regering van Sierra Leone is van plan de edelsteen te veilen. De opbrengst komt dan ten goede aan de bevolking.